Informace pro návštěvníky

Vstupné a přihlášení
Základní vstupné na všechny kulturní aktivity (filmy, páteční i sobotní hudba, výstavy) je 250 korun
Vstupné pouze na sobotní večer (vyhlášení soutěže filmů, The Tchendos, tanec) je 100 korun.
Ti, kteří přivezou na Fiskulet vlastní dílo (filmové či jiné) a to bude uvedeno či vystaveno, neplatí žádné vstupné.
Děti do 15 let mají vstupné zdarma – poplatky za ubytování ale platí – viz níže.
Vstupné a další poplatky se bude platit na Baru v Soukostele.
Žádné extra přihlašování pro všechny návštěvníky není třeba. Pro ty, kteří chtějí spát v chatkách, jsou informace níže. Když nám ale na email radim.marik@seznam.cz napíšete, že přijedete, lépe se nám zajistí správné množství občerstvení – viz níže.

Střechy nad hlavou a spaní
Existuje několik možností k přespání.

  1. Dřevěné patro Soulkostela. Za využití patra Soulkostela Vás poprosíme o 50 korun. Na oplátku můžete využít kdykoliv záchody, sprchy nebo jídelnu. Nebudeme samozřejmě provádět žádný sčítání nocležníků, ale budeme rádi, když na nás nezapomenete.  Pro klidný spánek uvnitř kostela doporučujeme špunty do uší, neboť u baru se dá očekávat afterparty a její účastníci jsou ke spáčům nemilosrdní.
  2. Místa v okolostojících chatkách. Za místo v chatce budeme nad rámec vstupného účtovat 100 korun za noc. Pokud si chcete zarezervovat místo v chatce, využijte google tabulku zde či pište prosím na email radim.marik@seznam.cz.
  3. Ti, kdo se nebojí vesmíru, můžou spát kdekoliv v okolí kostela, ve stanu či ve spacáku či jen tak. Tyto odvážlivce poprosíme o 50 korun. Na oplátku můžete také využít kdykoliv záchody, sprchy nebo jídelnu. Nebudeme samozřejmě provádět žádný sčítání nocležníků, ale budeme rádi, když na nás nezapomenete.
    A nakonec ti, co se bojí vesmíru, chatek či kostela, mohou využít ubytování zde. Je to sice kousek procházka, ale šneka tam naštěstí neuvidíte ;-).

Cesta tam a zpět
Soulkostel, kde festival proběhne je u obce Vernéřovice na Broumovsku  (na mapy.cz je to tady). Přímo ke kostelu se dá dojet autem a zaparkovat se dá na tam určeném místě v lese. Je třeba ale počítat s tím, že cesta k Soulkostelu z obce je úzká a když se potkají dvě auta jedoucí proti sobě, vznikají komplikované situace s nutností hodně dlouhého couvání. Myslete také na to, že počet parkovacích míst je omezený a les plný aut nevypadá moc pěkně. Pro ty, kdo se bez auta obejdou je ideální volbou pro příjezd přímý rychlík Praha – Meziměstí, který vyráží z pražského hlavního nádraží v pátek v 17.07 (z Hradce Králové v 19.03). Z meziměstí je to poté příjemnou cestou necelých 5km (dle mapy.cz 1,24h). Páteční večerní koncert bude zahájen tak, aby „vlakoví“ návštěvníci v klidu došli (tedy cca v 22h).

Jídlo a pití
Jídlo a pití zajistíme my a vy si je můžete zakoupit. Bar bude otevřený už od pátku odpoledne, v noci a po celou sobotu a nedělní ráno. Kulinářský stánek celou sobotu až do nědělního rána. Pitná a vynikající voda vyvěrá non stop ze studánky.

Další praktické informace
Na dřevěné patro Soulkostela, kde budou probíhat všechny produkce, je vstup pouze v bačkorách či ponožkách. Tak se prosím dle toho zařiďte.

Informace jsou průběžně upřesňovány a doplňovány – doporučujeme přečíst i před odjezdem na fiskulet.
Informace byly čerpány i ze stránek Šrumec a Silver rocket.